Szálláslehetőség Vendéglátás Szórakozás Szolgáltatások Sport Programajánló

Október 3–5.

LABDARÚGÁS:
Az akarat diadala.

NB I.: Matáv Sopron – Balaton FC 2 – 1 (1-1)
Sopron, 4100 néző, vezette: Szabó Zsolt. Gólszerzők: Balaskó, Tóth M. ill. Kuttor. Az első félidőben számos gólhelyzetet hagytak ki a távközlésiek, de nem adták fel a reményt a győzelem megszerzésére. Határtalan lelkesedésüket a 91. percben siker koronázta, s teljesen megérdemelten szerezték meg a három pontot.
A vasárnapi mérkőzések közül több is elmaradt a pályák használhatatlansága miatt. Így később kerül sor a Matáv Sopron – Balaton FC junior-bajnoki és az Integrál DAC – SVSE-GySEV NB III-as találkozókra is.
További eredmények: NB I. utánpótlásbajnokság – U17: Matáv Sopron – Újpest FC 0-4, U19: Matáv Sopron – Újpest FC 0-2.
Megyei III. osztály-Kapuvári csoport: SFAC – Sopronkövesd 7–0. Gólszerzők: Kiss Cs. 3, Gombás K., Gosztola J. 2-2.

KOSÁRLABDA:
Kikaptak a soproni férficsapatok.

NB I./A: Debreceni Vadkakasok – Soproni Ászok-SMAFC 95-59. Nem volt egy súlycsoportban a két együttes az idénynyitó összecsapáson.
NB I./B: SMAFC-Soproni Ászok – Sió Kosár UK 78-84. A második húsz percben kerekedett fe-lül a rutinosabb vendégcsapat.
Női felkészülési mérkőzés a Krasznai-Kupáért: Euroleasing-Orsi – Röhnisch-Foton Sopron 75-43. Seres Éváék biztos győzelmet arattak városi riválisuk ellen.

ASZTALITENISZ:
Ezúttal nem sikerült.

NB II.: SMAFC – Kaposvári AC 7:11. A soproni pontokat (egyesben) Katus Krisztián 3, Bonczidai László 2, valamint Horváth Attila és Putz József 1-1 győzelme jelentette a legfőbb bajnokesélyes ellen.

BASEBALL:
Az időjárás közbeszólt.

NB I.: A nagy esőzés miatt elhalasztották a Budapest Astros – Sopron Westwind play off meccset.

TEKE:
Csak a Scarbantia szenvedett vereséget.

Szuperliga, felnőttek: Soproni Ászok SE – Alba Regia SC 7:1 (3427-3190). Soproni pontszerzők: Pakrócz János 592, Kovács Sándor 576, Pete Sándor 576, Bors Attila 572, Ambrus Zoltán 564 fa. Szuperliga, ifjúságiak: Soproni Ászok SE – Alba Regia SC 3:1 (1098-1053). Psz.: Rudolf István 569 fa.
NB I. (nők): Pannonflax (Győr) – SOTÁV 2:4 (1597-1620). Psz.: Babos Lászlóné 433, Farkasné Lócsi Lívia 430 fa.
NB II.: Mosonmagyaróvári TE – Scarbantia SE 7:1 (2496-2459). Psz.: Elekes Zoltán 421 fa. Soproni Turris SE – Csákánydoroszlói SE 5:3 (2619-2573). Psz.: Varga György 469, Pfeiffer Fe-renc 463, Czetin Ernő 438 fa.